? Reklamní grafika - Martin Caňkář

Razítka


Díl 1. Proužky na moto


před JPG po JPG

Pokud jste se rozhodli dát na vaši motorku moje proužky, asi bych vás nejprve zastavil ještě před odeslanou objednávkou. Dobře zvažte objednávanou šíři proužku, protože třeba u mojí R6 je na přední kolo standardní šíře 8mm podle mého názoru veliká. Tím chci říct přeměřte si pro jistotu předpokládané místo vylepení, není problém udělat jakoukoliv šíři proužku.

Sada obsahuje celkem 18ks proužků, z nichž dva jsou náhradní.

JPG

Na jednu stranu kola tedy přijde celkem 4ks proužků. A mohu říct, že první sadu kterou sem lepil, tak mi dva náhradní proužky nestačili. Buťte prosím pečlivý a nespěchejte.

Po x zkušenostech s lepením, rozhodně doporučuji lepení za mokra. A opravdu smekám před těmi z vás, kteří proužky nalepili za sucha.

Samotná příprava ráfku spočívá v očištění a následném odmaštění plochy, kam přijde proužek. Použijte technický benzín, nebo líh. Proužky se dají nalepit bez problémů i na motocyklu, není proto potřeba demontáž ráfku.

JPG

Teď budete potřebovat roztok na lepení. Vezměte obyčejnou vodu, stačí 200ml a kápněte do ní jednu, opravdu jen jednu až dvě kapky Jaru na nádobí. Roztok promíchejte, ale rozhodně nesmí pěnit, jinak ho nařeďte ještě vodou. K aplikaci použijte rozprašovač.

První proužek je vůbec nejtěžší. Zkoušel sem víc variant jak lepit, ale nakonec se mi osvědčil následují způsob. Navlhčete jak proužek tam místo na ráfku. Levým palcem podržte jeden konec proužku, vytlačte z pod proužku vodu a proužek si trochu sedne. Pravým palcem pak jeďte dál po proužku a už ho rovnou rovnejte na předpokládané místo.

JPG

Nyní záleží na vaší šikovnosti jak proužek umístíte a vystředíte. Pokud se vám nebude dařit lepit na 100% přesně, pomožte si měkkou slabou lihovou fixou. Ráfky jsou většinou drážkované od způsobu výroby, tak jen se udržíte v drážce.

JPG

Druhý proužek a třetí proužek už bude jednodušší. Můžete je vzájemně přelepit až s 1cm překrytím. Všimněte si také, že proužek má oba strany rozdílné, je to schválně. U levého konce je na vnitřní straně malé prohnutí, to právě kvůli lepení proužku přes sebe, lépe se to pak pasuje.

JPG

Čtvrtým proužkem už jen lepený oblouk dokončíte, ale zůstane vám ještě zhruba 5cm délka proužku, který by zbytečně přesahoval. Mam to tak schválně. Ten kus ustřihněte, pokud možno do oblouku, aby nebyly ostré hrany.

JPG

To je vše .. ještě 3x si to zopakujete a máte hotovo. Sice vám to nepřidá 20 poníků na výkonu, ani motorka nepojede rychleji, ale výsledek hlavně u reflexních proužku za to stojí.

JPG

Zpět
  

Copyright © 2017 samolepy.cz

Portál Roudnice nad Labem - informační portál města PageRank Alexa Rank Compete Rank Seznam S-Rank JyxoRank